Milujete teplé barvy? Pak je pískovec pro vás ideální jako obkladový materiál na dlažbu či zdivo do exteriéru i do vnitřního prostředí jakéhokoli objektu. Převaha teplých barev kolem nás navozuje pocit vnitřní pohody, přináší úlevu od stresu a vyčerpání, nabíjí energií, zvláště tehdy, jedná-li se o přírodní materiály. Typickým příkladem je masivní dřevo a pískovec do tohoto konceptu perfektně zapadá.

struktura pískovce

Dobře se opracovává – z pískovce se snadno zhotovují prostorové objekty, jako jsou sochy nebo různé tvarové stavební prvky. Jednoduše se s ním pracuje i v podobě obkladů a dlažeb, kdy se řeže kotoučem na kámen nebo diamantovými nástroji kotoučových pil. Můžete z něj zhotovit celou řadu aplikací, kupříkladu takto vyzdobit venkovní terasu u bazénu, dlažbu pod pergolou, vytvořit chodníčky u zahradní skalky nebo v sousedství okrasných jehličnanů.

pískovec v přírodě

Vypadá luxusněpískovce se vždy řadily k luxusním stavebním materiálům, ačkoli se mohou zdát velmi rozšířené v přírodě. Je to dáno jejich přirozeným vzhledem, s nímž docílíte někdy až neuvěřitelných prostorových kreací. Můžete se k nim inspirovat tisíci zveřejněnými nápady na Internetu, z nichž některé doslova berou dech. Pískovec se mimo jiné hodí i k velmi oblíbenému rustikálnímu stylu venkovských stavení, je vhodnou volbou obložení krbů a může vyzdobit celou stěnu v obývacím pokoji, v hale či v blízkosti schodiště.

Je dobrý tepelný vodič – pískovec, na rozdíl od polystyrenu, nemá dobré tepelně izolační vlastnosti a naopak teplo velmi ochotně absorbuje. To se hodí zejména tam, kde jej chceme dál šířit v prostoru, tedy u zmiňovaných kamen nebo krbů, anebo třeba v případě vytápěné podlahy. Teplo od nohou je v místnosti vždy vítané a máte-li touhu vyzout se doma z bot a projít se po kamenné dlažbě bosou nohou, klidně si to můžete s vyhřátým pískovcem dopřát. Je to fantastická relaxace a dokonalý antistres.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup