Jakmile člověk dospěje, začne přemýšlet nad tím, jak se odstěhovat od rodičů, a bydlet ve vlastním, kde může založit rodinu. S momentálními cenami a podmínkami hypoték je to však čím dál méně reálné, a tak se lidé rozhodli hledat alternativy. Jaké to jsou? Mobilní dřevostavby Top-mobilnidomy.

Co je mobilheim?

Jedná se o dřevěný dům, který lze přesunout z místa na místo. Není to však to samé, co třeba karavan, jelikož se jedná o stabilní a kvalitní bydlení, které může vydržet stejně tak dlouho, jako jakýkoliv klasický dům, staráte-li se o něj dobře.

kuchyňské okno

Lze bydlet v mobilheimu i v zimě?

Ano. Některé domy jsou vyráběny jako celoroční, tudíž jsou stejně jako klasické domy zatepleny. Můžete v nich tedy žít klasickým životem, jako byste žili v obyčejném cihlovém domě, avšak za nižší cenu.

Jsou mobilheimy hezké?

Ano, mobilní domy se již vyrábí v nejrůznějších designech, a vypadají tak stylově a moderně.

stolní počítač

Jak sehnat mobilheim?

Zjednodušeně lze říct, že existují tři možnosti. Koupit si jej z druhé ruky, což je nejlevnější řešení, které se však obvykle využívá spíše pro bydlení dělníků na stavbách, či jako rekreační objekt. Poté koupit si již hotový, ale nový mobilní dům, nebo si jej nechat vyrobit na míru dle vlastních potřeb. Lze jej tedy koupit a ihned se nastěhovat, avšak ani výroba takového mobilního obydlí na zakázku netrvá dlouho.

Co vše v mobilheimu je?

Můžete si nechat doručit mobilní dům prázdný, a upravit si jej dle svých potřeb, nebo již vybavený mobilní dům. V tom pak může být vybavená kuchyňská linka, koupelna i s boilerem na ohřev vody, ale dokonce i sedací souprava.

Papírování

Na rozdíl od složitého papírování, které je spojen os výstavbou nového domu, je to u mobilních domů snazší, a často to firma zařídí za vás.

Financování

Pokud se vám nechce složitě obíhat banky kvůli úvěru, můžete se svěřit firmě, která za vás najde nejvýhodnější financování.