Toužíte po vlastní chatě anebo klidně i menší chatičce, kam byste mohli vyrážet za odpočinkem ve vašich volných dnech? Sehnat vhodný rekreační objekt nemusí být vůbec snadné, stejně tak jako nemusí být snadné na něj našetřit. I ta nejmenší chatka v atraktivní oblasti stojí nemalé peníze, a často stačí malé zaváhání a je pryč. Ovšem pokud víte o mobilních domech, tak máte na dosah ruky skvělé řešení, jak si takový vytoužený rekreační objekt konečně pořídit.

dům

Co je to mobilní dům?
Mobilní dům je typ stavby, která nemá pevné základy spojené se zemí. Může být zhotovena z různých materiálů, poměrně běžné jsou mobilní dřevostavby. Takový typ bydlení můžete využít jak k celoročnímu pobytu, tak pouze k sezónní rekreaci. Rozdíl je především v kvalitě zateplení, která vám umožní pobývat v mobilním domě i v zimních měsících.

Co znamená odkaz na mobilitu v názvu domu?
Nemusíte se obávat žádné maringotky, přívěsu, a tak podobně. Jedná se o plnohodnotnou stavbu, ovšem jejím specifikem je to, že nemá pevné základy, a tudíž se může přemísťovat z místa na místo. Když si takový typ domu objednáte, výrobce ho zhotoví ve svém firemním areálu a na místo ho doveze v kompletní, konečné podobě. Po usazení domu na předem určené místo můžete mobilní dům okamžitě využívat.

domácnost

Kolik stojí pořízení mobilního domu?
Velkou předností tohoto typu bydlení je to, že ho můžete mít už za zlomek ceny klasické zděné stavby. Počítejte s výdaji v řádu stovek tisíc v závislosti na tom, jak veliký, jak zateplený, a jak vybavený dům budete požadovat. Jisté však je, že se jedná o nejdostupnější plnohodnotné bydlení na trhu, na jehož pořízení nebudete potřebovat hypotéku. A k usazení takového domu vám postačí jen malý kousek vlastního anebo pronajatého pozemku o velikosti několika metrů čtverečních.
Ať už se tedy rozhodnete pro pořízení mobilního domu pro rekreační účely anebo k celoročnímu bydlení, jistě s ním budete maximálně spokojeni.