Trocha nostalgie – postavička krtečka, který si nechal ušít kalhoty s kapsami a dokázal se radovat z různých maličkostí, dojímá až k slzám. Pro mnohé z nás je tato pohádka nostalgickým ohlédnutím za dobou dávno minulou, o níž se děti učí jen v hodinách dějepisu, a tak ji můžeme zařadit mezi „retro styl“. Nostalgie však není jediný důvod, proč je právě krteček stále oblíbený mezi dětmi i dospělými.

plyšoví krtečci

Nesmrtelný krteček – ačkoli jeho autor Zdeněk Miler již tuto planetu opustil, krteček s námi zůstává dál napříč mnoha generacemi. Podstatný je především jeho odkaz, který nám má neustále co říci, a tyto kreslené pohádky mohou sledovat i mnohokrát za sebou lidé různého věkového rozpětí. Zdá se, že tu krteček bude s námi již natrvalo, aby nám připomněl, jak se k sobě máme chovat, že máme spolupracovat, žít v míru, v klidu a v souladu s okolní přírodou, neboť jsme také její součástí.

maminka s holčičkou

Morální hodnoty – proč nám i po více, jak půl století má co říci postavička krtečka a jeho zvířecích kamarádů, je dáno onou vnitřní hodnotou, kvalitami morálními, nikoli materiálními. Podstatný totiž není až tak vývoj techniky, ale vývoj poznání lidské duše, smyslu života a pravých morálních hodnot, bez nichž by se život ubíral směrem k destrukci a úpadku. Zvířátka v kresleném seriálu nám zobrazují vlastnosti, které máme i my uvnitř svého „já“ a tak trochu nás vybízí k tomu probudit je v sobě a rozvíjet. Kresleným pohádkám rozumí děti i dospělí, ačkoli se v nich příliš nemluví, promlouvají k nám totiž tak, aby jim rozuměli lidé jak v Česku, tak třeba i v Bangladéši.

Krtečka si můžete připomenout i různými výrobkydětský obchod krteček vám i vašim dětem může připomenout tuto krásnou pohádku kupříkladu plyšovými hračkami, deskovými hrami a stavebnicemi, polštářky, sedačkami, mašinkami, autíčky, omalovánkami, kufříky a dalšími rozmanitými předměty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup