Co si představit pod pojmem výživový balíček? Je to předem připravená směs všech podstatných živin, které lidský organismus potřebuje pro každodenní fungování. Sestává například z trávicích enzymů, jako je sacharáza, lipáza, proteáza a amyláza, z minerálních prvků a vitamínů, z kvalitně zpracovaných proteinů v podobě všech esenciálních aminokyselin a některých neesenciálních, z prospěšných probiotických bakterií, z důležité vlákniny, například z inulinu a čekanky, a z lněného oleje, který dodává do organismu potřebné nenasycené kyseliny omega-3.

ovoce a zelenina

Kde oceníte výživové balíčky

Na pěší turistice – výživový balíček je výhodný v tom, že jej lze brát kamkoli s sebou na dovolenou nebo do přírody a doplnit živiny a energii v okamžiku, kdy je problematické s sebou vláčet zátěž v podobě přirozených potravin. Oceníte to kupříkladu u vysokohorské turistiky, kde se počítá doslova každý dekagram váhy v batohu.

proteiny z obilovin

Na cykloturistice – velmi podobné je to při jízdě na kole, kde do cyklobrašen vkládáte pouze to nejnutnější, co s sebou potřebujete, tedy zpravidla mobil, mapu, pláštěnku, náhradní tričko a ponožky, větrovku, případně kalhoty, čepici a boty na přezutí.

Na vodácké výpravě – vodáci jsou poměrně výrazně omezeni zásobováním potravinami, obvykle na trvanlivé výrobky, např. konzervy. Většinou se ale jedná o poměrně nezdravé záležitosti, a tak chcete-li i na vodě fungovat v režimu zdravé výživy, musíte s sebou brát alespoň sušené ovoce a ořechy, celozrnné trvanlivé pečivo a celozrnné těstoviny a kvalitní rostlinný nerafinovaný, za studena lisovaný olej. Mohou se vám tu hodit i výživové balíčky, v podobě našich produktů Goodly, sestavené podle výživových doporučení odborníků.

Kdekoli v kempu – nejen vodáci, ale i kdokoli, kdo kempuje v přírodě, a musí se stravovat v omezeném sortimentu potravin, které jsou v tamní lokalitě dostupné, může ocenit výživové balíčky s obsahem všech důležitých minerálů, stopových prvků, vitamínů, sacharidů, proteinů, zdravých tuků a vlákniny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup