Pamatujete se na film „Kulový blesk“ z roku 1978? Objeví se tam celá řada komických momentů a mezi nimi i paní uklízečka Máňa, která uklízela na OPBH, a poradila paní Jechové, aby si stěhování na poslední chvíli rozmyslela. Uklízečky sklízely zejména za socialismu ve filmových rolích spíše posměch, a to se také mohlo promítat do společnosti, do obecného názoru na tuto profesi. Málokdo se tehdy chlubil tím, že si vydělává na živobytí zrovna tímto způsobem.

kancelářské vybavení

Jenže od té doby uplynulo již více než třicet let a povaha a úklidových prací se výrazně mění. Jednak mají současní pracovníci k dispozici moderní technologie i čisticí prostředky, a pak se také změnil přístup k práci. Profesionální úklidové firmy se postarají o rutinní každodenní úklid, ale i o nárazové akce, jako jsou úklid a čištění prostor po malířích, po rekonstrukci objektu, po stěhování či po požárech a dalších živelných pohromách.

úklid kanceláří

Svěříte-li úklid kanceláří v Praze 10 https://modryzralok.cz/uklid-kancelari-a-firem-praha/, jaké pracovní činnosti můžete očekávat?

Běžný úklid – tím se rozumí utírání prachu, zbavování povrchů nábytku nečistot a mastnoty, čištění a úklid toalet, umýváren, sprchových a kuchyňských koutů.

Vestibuly, chodby a schodiště – zde se také musí provádět odstraňování nečistot z podlahových krytin, z nábytku či spotřebičů, jako jsou nápojové automaty či kávovary.

Mytí oken – toto se sice neprovádí každý den, ale čistá okna jsou vždy vizitkou společnosti, ať už je v kontaktu se zákazníky, nebo poskytuje různá školení a prezentace pro veřejnost. Umývání oken ve výškových budovách je také poměrně riskantní a profesionální úklidové firmy dbají o zajištění bezpečnosti na prvním místě.

Čištění koberců – jsou-li v kancelářích k dispozici koberce, ty se musí čistit minimálně dvakrát až třikrát do roka, protože se po nich našlapuje v obuvi. Odstraňování nečistot v kobercích nedokáže pokrýt běžný vysavač a musí se proces čištění provádět mokrým způsobem speciálními čisticími stroji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup