Každý by chtěl být investor a nechat peníze, aby pracovaly za něj. Bohužel ne každý dokáže dělat něco takového takovým způsobem, aby byl na opravdu vysoké úrovni a hlavně, aby něco takového bylo výdělečné. Musíme tedy přistoupit k tomu, že každý investor musí mít základní set různých vlastností a činností, které musí ovládat. Bez toho se prostě dobrý investor neobejde a bude akorát za hlupáka všem, kteří na něm vydělají peníze.

wallet-2292428_640B

  1. Musí mít přehled

Musí dostávat čerstvé zprávy z trhů https://www.tradecz.cz/nejnovejsi-clanky-a-zpravy-z-trhu/ a musí mít přehled o tom, co se na trhu děje. Nemůže jen tak usnout na vavřínech. Doba se mění rychle a změny nastávají ještě rychleji, ba i mrknutím oka. Pakliže chcete mít co možná největší bohatství a chcete, aby to opravdu lícovalo, musíte mít jistou a nutnou dávku informací každý den, abyste mohli držet krok.

  1. Kapitál je taky důležitý, ale ne nejdůležitější

I s malým kapitálem jde dělat velké divadlo, musíte se ale třikrát více snažit než někdo, kdo do něčeho práskne tisíc euro a za rok vydělá sto. S vyšší částkou jsou vyšší zisky a dokonce i okamžitý užitek takových peněz je něco jiného. Nemůžete tak očekávat, že s malým kapitálem uděláte díru do světa. Můžete však hospodařit tak dobře, že se na tu vysněnou úroveň brzy dostanete a budete tedy schopni zaručit si nějaké ty vyšší zisky.

analytics-3265840_640

  1. Musíte mít chuť a čas

Neustále se musíte vzdělávat, objevovat nové a nové způsoby, diverzifikovat portfolio a hlavně se snažit co nejvíce vydělat. Ve světě investicí nikoho nezajímají tři procenta zisku, na to se vám každý vyprdne, když může peníze vložit a dostat z toho třebas i čtyřnásobek za stejnou dobu. Zároveň musíte mít dostatek času, který si buďto musíte udělat nebo jej musíte nějak vyčlenit a strávit každý den alespoň hodinku kontrolováním vašich investic. A poté je třeba mít na to všechno chuť.