Aby se alergie objevila ve vzduchu, musí být dosaženo vhodné koncentrace pylu (přibližně 20 zrn pylu na 1 m3 vzduchu), takže na začátku sezóny kvetoucí trávy lidé obvykle nemají žádné příznaky alergií. Alergické reakce u různých lidí však mohou být způsobeny různými hladinami pylu. Z tohoto důvodu byste měli být připraveni před každým pylovým obdobím.
Lidé trpící pylovou alergií si mohou stáhnout bezplatné mobilními aplikace, které monitorují koncentraci alergenů v dané oblasti. Díky tomu můžete kdykoli zkontrolovat informace o alergenu a naplánovat si podle toho den.
čmelák balený v pylu na květině

Plánování

Všichni alergici by si měli naplánovat svůj den předem, přičemž by měli brát v úvahu mnoho faktorů, které mohou alergické symptomy zhoršovat. Jedním z nich je počasí, které je důležité pro míru šíření alergenů. Proto se doporučuje, aby osoby trpící alergiemi v teplých, suchých a slunečných dnech omezovaly svou aktivitu na čerstvém vzduchu, protože pak je koncentrace pylu ve vzduchu velmi vysoká. Dalším důležitým aspektem je vyhnout se místům se zvýšenou koncentrací trávy, například polím a loukám, zejména během pylové sezóny.
tráva s pylem

Kontrola alergenů doma

I když se rozhodneme zůstat doma, nezaručuje to ochranu před alergeny. Během této doby vyměňte filtry v domácích klimatizacích nebo čističích vzduchu. Lidé, kteří trpí extrémně silnou formou alergií, mohou také přemýšlet o zvýšení těsnosti oken. V důsledku toho lze výrazně snížit riziko kontaktu s alergenem.

Přístup k antialergickým lékům

Příznaky alergií jsou důsledkem nadměrného uvolňování zánětlivých látek. Chcete-li zastavit příznaky, je potřeba nasadit léky. Většinou je to antihistaminikum, které bojuje s hlavními příznaky alergií ve formě rýmy, kýchání, bolestí v krku a svědění očí. Tyto typy farmakologických látek vám umožňují přežít těžké období pylu, aniž by způsobily narušení koncentrace a ospalost. Pokud jsou příznaky alergií velmi obtěžující, stojí za to se zeptat lékaře na možnost desenzibilizační terapie (tzv. Imunoterapie), což je nejúčinnější terapeutická metoda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup