Mnoho z nás pronese ve svém životě tu tolik známou větu: „Chci začít sportovat!“. Už ale pak nevíme, jak doopravdy začít se sportem. Sport a pohyb je pro naše tělo zdravý a určitě se nejedná jen o prostředek k hubnutí, jak by si většina z nás mohla myslet. Sport bychom měli brát jako prostředek, díky kterému můžeme posilovat naše tělo, naše zdraví a udržovat naši fyzickou kondici na velmi vysoké úrovni.

Indoor sport, relaxace

Ono je jednoduché říct si, že chcete začít cvičit, ale už není tak jednoduché s tím doopravdy začít tak, abych jste u aktivity vydrželi a tak, aby to bylo pro Vaše tělo zdravé. Hned na začátku je potřeba si říct, zda jste úplný začátečník nebo už máte se sportem nějaké zkušenosti. Pokud už nějaké zkušenosti máte, je pravděpodobné, že pro Vás bude návrat ke sportu snazší a rychlejší. Pokud jste úplný začátečník, bude začátek náročnější, pozvolnější a celkově komplikovanější.

Jako začátečníkovi Vám doporučujeme se v začátku zaměřit na chůzi. Všude, kde je to možné, choďte pěšky, nepopojíždějte autobusem jednu, dvě zastávky, na nákup běžte pěšky, do školky, školy odvádějte dítě pěšky, atd. Stanovte si cíl, že chcete denně ujít minimálně 10 000 kroků. S jeho plněním Vám mohou pomoct různé fitness náramky a hodinky nebo jen pouhý krokoměr, které budou mapovat Vaši každodenní chůzi.

Až se trochu rozpohybujete, zamyslete se nad tím, jaký sport by Vás bavil. Prvně se rozhodněte, zda zvolíte nějaký outdoorový sport nebo se rozhodnete pro indoorový sport. Můžete také volit mezi individuálními sporty a skupinovými sporty.
Sport, běh, příroda

Ihned v začátku je důležitá pravidelnost. Pro začátek provozujte Vámi vybraný sport 3x týdně, aby mělo Vaše tělo čas na regeneraci. Nebojte se zkoušet nové sporty a aktivity měnit. Pokud jste spíše samotář, věnujte se individuálnímu sportu jako je např. běh nebo plavání, bude to pro Vás i příjemný oddech. Pokud se rádi seznamujete a navazujete kontakty, vyberte si nějaký skupinový sport jako je např. spinning nebo aerobic.

Jsme v době, kdy máme nekonečné možnosti, proto si můžete vybrat sport, který bude doopravdy pro Vás. Jak jsme již řekli, důležitá je pravidelnost a radost z daného sportu. Sportujete pro sebe, je to skvělý druh odreagování se a Vaše tělo Vám to na 1 000x vrátí.