Místo, na kterém relaxujete. Zároveň ale prostor, kde pečujete o své tělo a celkovou hygienu. Při některých činnostech potřebujete spoustu ostrého světla, u jiných naopak tlumené. Při holení, depilaci či líčení na sebe rozhodně musíte dobře vidět. Naopak večer tolik světla nepotřebujete.

 skleněný strop

Stejně tak je zapotřebí jinou lampu ráno a jiné večer. Ráno se totiž zaručeně chcete rychle probudit, než odejdete z domu a sednete do auta. Myslet musíte také na roční období. Když vám během zimních měsíců bude nad hlavou zářit nevýkonná žárovka, tak vám to na náladě určitě nepřidá.

 

Koupelna by pro vás měla znamenat prostor, tak se můžete sami zavřít, i když máte malé děti. Místo, kde bude vždy klid a mír. Kde si odpočinete, upravíte se na romantickou večeři i běžně do práce. Dáte si klidnou vanu s pěnou či solí a samozřejmě i prostor, kde si každý den budete čistit zuby a česat vlasy. Jedná se o multifunkční místnost, a tak k tomu musíte i přistupovat i v případě lamp.

 barevné lustry


Denní svit je nejlepší


Moderní koupelna by měla být naplněna světlem. Pokud budete mít možnost, zajistěte si dostatečně velké okno nebo prosklenou stěnu. Většina lidí ale takové štěstí na vhodný prostor mít nebude. Panelové domy i jiné bytové jednotky mají většinou koupelnu ve středu bytu, kam se denní svit vůbec nedostane. I pro vás samozřejmě existuje vhodné řešení.

 

Umělé ozáření má dnes široké možnosti. Využít můžete centrální zářivka, stejně jako zářivku nebo lampičky nad zrcadlem u umyvadla. Tam jsou většinou umístěny intenzivní zářivky, zatímco centrální lustr je tlumenější a je nejlepší vše opatřit stmívačem.

 

Až budete uvažovat o výběru žárovek, tak se spolehněte na LED žárovky. Poskytnou vám skvělé světlo, jsou finančně dostupné, moderní a především mají úžasnou trvanlivost. Zvolit si samozřejmě můžete také úsporné žárovky, které jsou ještě levnější, dnes již dávají dostatek světla a stejně jako LEDky vám ušetří peníze na elektřině.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup