U dnešních spotřebičů se celkem hodnotí jejich vzhled. Zrovna u televize by měl mít taky nějakou roli, vždyť se na ni díváme dost často, a přeci se neustále dívat na něco, co se Vám prostě nelíbí. Určitě nejsou v módě krabice, které jsou pomalu hlubší než širší, navíc se také kvalita obrazu posunula jinam a technologie se stále vyvíjí. Určitě volte úzký rámeček i televizi. Dobře vypadají elegantní nožky, které dodají televizi sebejistotu. Protože nožky z levného plastu působí nehezky. Nesmíme zapomenout na úhlopříčku a s tím i souvisí vzdálenost mezi TV a gaučem. Obecně platí, že čím větší televize je, tak tím dále od ní máme sedět.
lampička u tv

Funkce a kvalita obrazu

Určitě doporučuji zaměřit se na 4K kvalitu. S dobrým přijímačem opravdu poznáte rozdíl. Díky tomuto velkému počtu pixelů je obraz dokonale ostrý a také barevnost je pestrá.  Můžete sledovat i ty nejmenší detaily bez žádného namáhání. Nejdůležitějším předpokladem je připojení k internetu, proto je to také chytrá televize. Díky tomu budete mít přístup k mnoha aplikacím, které začínají od internetového prohlížeče. Výhodou je sledování videí na YouTube, protože kvalita 4K na tak velké ploše je opravdu nádherná, zvláště když je TV zaoblená. Plus je také automatická regulace jasu v jednotlivých sekcích. Tato chytrá elektronika nejen promítá, ale i také samozřejmě hraje, proto by měla mít čistý a důraznější zvuk, který vyniká v prostoru.
4K na obrazovce tv

Parametry

V dnešní době je trendem šetření a ekologie, a proto se u každého přístroje i zde uvádí roční spotřeba. Konkrétně u spotřebiče výše popsaného je to něco okolo 150 kWh ročně při 4 hodinovém denním používáním. Každá domácnost platí za elektřinu jinak, ale průměrně nás roční provoz vyjde na cca 650 Kč. Každá má několik USB portů, takže zde nevidím problém pro připojení klávesnice a hard disku najednou. Pokud se více v tomto oboru vyznáte, tak se můžete podívat ještě na operační systém.