Často lidé ani nenavštíví posilovnu a nezkusí si, jaké to tam je, jelikož mají strach se zeptat, jak určité stroje fungují. A ti, kteří mají také strach, ale do posilovny chodí, si mohou uhnat vážné zdravotní problémy. Nebo se také stává, že na stroji cvičí špatně takovým stylem, že jim je posilování úplně k ničemu. Některé chyby se opakují neustále a dělá je většina lidí. Někdo má to štěstí, že je pár vteřin za hlupáka a nějaký jiný návštěvník posilovny mu poradí. A je to kolikrát mnohem lepší, než zbytečně utrácet peníze, nebo skončit u doktora.

držák na čínky 

Velká váha

Neberte si příliš velkou váhu. Vezměte si menší, která bude náročná, ale ne nezvládnutelná a snažte se správně udělat tolik sérií, kolik si jich stanovíte. Samozřejmě ve chvíli, kdy si budete brát stále stejnou váhu, žádného postupu nedosáhnete, ale příliš velké váhy nemají smysl.

 

Nedotahování cviků

Mnoho lidí právě například kvůli příliš velké váze přestanou vnímat, jestli daný cvik dělají pořádně. Na stroji například u přítahů kladky zepředu, neboli veslování, je důležité mít záda narovnaná. Když však táhnete dopředu, snažte se natáhnout co nejvíce dopředu. Obecně při cviku s kladkou má mnoho lidí tendence nedotahovat cvik. Je to pak samozřejmě méně náročné, ale naopak vám je takový cvik k ničemu.

 fitness studio

Cviky pro kluky a pro holky

Takové uvážení je na vás, ale teď nejdeme rozdělovat, které stroje by holky neměly používat. Jde například o cvičení s jednoručkami. Pokud jste kluk, budete pravděpodobně tlaky dělat v leže. U holek se však doporučuje tento cvik provozovat v sedě nebo s nadzvednutým opěradlem. V leže posilujete spodní část prsou, která když se u holek bude takto posilovat, zmenší vám ňadra. Pokud o ty své nechcete přijít, raději se nejprve zeptejte. Chyby si můžete dovolit, ale nejlépe pouze ze začátku. Později už by na vás mělo být vidět, že posilovnu nenavštěvujete poprvé.