Očkování proti koronaviru se od jeho výskytu stalo středem mnoha kontroverzí. Ať jde o Phizer, nechvalně proslulý Sputnik V, Modernu, či ostatní. Někteří říkají, že byly vakcíny proti koronaviru vyvinuty příliš rychle, že se neví, co přesně to může mít za následky, že obsahují čipy od Microsoftu a podobně. Proto se dalo předpokládat, že pokud se objeví nějaká časem prověřená vakcína, která funguje i proti koronaviru, tak by se mohly propasti odpůrců a příznivců očkování vyplnit. A to se právě na počátku srpna 2021 stalo. Tuto průlomovou studii uveřejnil lékařský server Frontiers in Medicine. Studii vytvořili odborníci z americké univerzity Johnse Hopkinse. Na dětskou obrnu naočkovali přesně 204 dobrovolníků. Následné testy poté dokázaly, že toto očkování dává tělu dobrovolníků nejen ochranu proti dětské obrně, ale také proti koronaviru. Tím rovněž vyvstala nová hypotéza, která poukazuje na jistou spojitost mezi očkováním proti obrně v dětství a tím, že jsou děti a mladistvý odolnější proti koronaviru.

 8e1167512bf461ad5dbc65e4b10d7168

Otázkou však zůstává, jestli se tento objev využije i v skutečném boji s koronavirem. Vlády se o proočkovanost populace snaží neustále a nové a „bezpečnější“ varianty by tomu určitě mohli pomoci. Jelikož dle soudu odborníků, by právě tento objev mohl být důvodem, proč by se i nejzarytější odpůrci koronavirových vakcín nechali naočkovat. Již ze sociálního hlediska by to velice pomohlo. Nevraživost mezi oběma tábory je logicky špatná. K boji s nákazou nejvíce přispěje semknutý kolektiv. 

stahování (1)

A co vy? Jaký máte názor na očkování proti všudypřítomnému koronaviru, máte ho nebo o něm uvažujete? Pomohla by vám tato alternativa při rozhodování o očkování? Uvidíme zda-li se s objevem bude dále pracovat a jestli se díky němu bude podporovat i očkování proti dětské obrně v aktivním boji proti koronaviru.