Víte, jak vypadá takové rumunské stěhování https://www.rentcarservice.cz/rumunske-stehovani-detail-9? To se přistaví k venkovnímu plášti objektu rypadlo se širokou radlicí, rameno vyzvedne radlici vzhůru až do výše prvního nebo druhého patra, a odtud se oknem či z balkonu do radlice vkládají jednotlivé stěhované předměty. Možná to má něco do sebe, usnadníte si tím námahu s přenášením třeba takové sedací soupravy, která vás na domovním úzkém schodišti může pěkně potrápit.

rypadlo na trávníku

Jenže to má háček. Kde sehnat levně nějaké rypadlo, a hlavně jak se s ním dostat až k domu, abyste nepoškodili trávník, vysázené rostliny před domem, chodník nebo vyhrazené parkoviště? Nebude přece jen snazší obstarat si k ruce šikovného pomocníka a přestěhovat byt standardním způsobem? Můžete to provést s pronajatou dodávkou, výhodné je to hlavně tehdy, nestěhujete-li se na druhý konec republiky, kdy je vhodnější kontaktovat profesionály, kteří přestěhují vše najednou.

kartonová krabice

A chcete-li dobrý tip, abyste se co nejvíce vyhnuli stresu, pak si vybírejte ten nejvhodnější okamžik:

Nestěhujte se o víkendu – o víkendech je na ulicích před domem a v samotném bytovém domě mnoho zvědavců a ty vy nemůžete potřebovat, leda, že by vám někdo z nich nezištně pomáhal, ale tomu se dá stěží uvěřit. Čím méně lidí vás pozoruje, tím lépe, věřte zkušenostem lidí, kteří se stěhovali. Ideální termín k přestěhování je středa a čtvrtek, v tyto dny není ani tak hustý provoz na silnicích a lidé jsou klidnější a méně nervózní, než v pondělí, kdy začíná pracovní týden. V pátek a v neděli je zas moc hustý provoz, hlavně odpoledne.

Nejlepší je jaro a podzim – a víte proč? Kvůli venkovním teplotám. V létě je totiž moc velké vedro a vydáte spoustu sil, takže to můžete i odmarodit. V zimě se zas musíte neustále svlékat a oblékat, což při přenášení věcí do auta a z auta je nesmírně otravné. Na jaře a na podzim můžete být oblečeni jen lehce, např. do montérek, a v tomto oděvu vám půjde práce od ruky venku i uvnitř.