Víte vůbec, co je to bílá technika? Když se mě na tohle zeptala třeba maminka, tak jsem vůbec nevěděla. Ona se začala smát, protože věděla, že bílou techniku prý má každý doma. A začala jsem usilovně přemýšlet, že se mi motaly mozkové závity. Vůbec jsem nechápala, co to bílá technika může být. Co to má znamenat? Nebo si maminka ze mě děláš srandu? Později jsem se dozvěděla, že bílá technika je například pračka nebo lednička a tak dál a podobně. Byla jsem v šoku, protože potom mi došlo, že bílá technika se tomu říká kvůli barvě. Jenomže v dnešní době už jsou moderní spotřebiče, kdy tato technika je třeba v šedé, stříbrné anebo v černé barvě. Abych se vám přiznala, tak mně se strašně moc líbí černé spotřebiče. A sice jsou docela hodně drahé, ale řekla jsem si, že kdybych potom si našla ještě práci brigádu, že bych si takovou techniku koupila.

Technika je taky hodně o přemýšlení.

Hodně se mi líbí americká lednice. Vypadá skvěle a taky mi doplní krásný design kuchyně. Taky vím, že sice stojí dost peněz, ale pokud vydržím déle šetřit a nebudu moc utrácet peníze, tak si jednoho dne americkou lednici koupím. Moje maminka říkala, že je to zbytečné. Že technika do domácnosti se dá pořídit taky levně, aniž by člověk v utratil velké peníze za něco, co si může taky pořídit levněji.

Mám ráda velké lednice.

A když jsem se zeptala maminky, jestli bych někde tedy mohla pořídit americkou lednici levněji, tak mi řekla, že to levněji nejde. Že mi ale opravdu stačí obyčejná lednice třeba za pět tisíc korun, než abych utratila třeba třicet tisíc korun za nějakou techniku, která bude chladit stejně, jako levnější technika. A tohle je pravda, ale mně jde taky o design a taky o krásu, takže jsem si řekla, že si stejně tuto černou americkou lednici koupím, a to buď dříve nebo později. Mamince se beztak bude líbit a třeba si pak taky takovou krásnou dokonalou techniku objedná taky.