srub

Zahradních domků je na dvorech každým rokem stále více. I to svědčí o jejich oblíbenosti mezi uživateli, praktickém využití a o tom, že i dřevěný domek může být moderní stavbou, která vyzvedne potenciál vaší zahrady. Pohnutky, které nás vedou ke koupi takové zahradní stavby, jsou většinou praktického charakteru, ale nakonec je dřevěný domek našim každodenním společníkem a jednoho dne zjistíme, že v něm trávíme svůj čas celoročně.

Aby bylo teplo…

Dřevěný domek není zrovna nejkomfortnější stavbou. V létě se nadmíru přehřívá a v zimě je tam výrazná zima. Jen těžko byste v něm takto mohly fungovat po celý rok. Řešením by mohl být zateplený zahradní domek, ve kterém již budou moci dokonce přespat například i vaši hosté. Pokud patříte k zručnější kutilům, dokážete si domek zateplit i sami. Zateplený zahradní domek by měl mít dvě vrstvy tepelné izolace. Jak na efektivní zahradní stavbu si můžete přečíst v článku zde.

Skelná vata či polystyren?

Zásadní rozdíly v těchto dvou materiálech nehledejte. Oba dobře propouštějí vodní páry, což v praktickém životě znamená, že byste se s jejich pomocí měli vyhnout plísním a poškození dřeva. V případě, že na tento proces přihlížíte ekologicky, pak byste měli upřednostnit minerální vatu. I když nejde o 100% čistý přírodní materiál, je to vůči https://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/756.html přírodě lepší volba než umělina v podobě polystyrenu. Pokud již máte dřevěný domek zaizolovaný je třeba vše, co nechceme ukazovat světu, zakrýt. K tomu můžete využít OSB desky nebo sádrokarton. OSB desky představují lisované dřevěné třísky, sádrokarton zas lisovaný papír a sádru. Už jde jen o to, který z těchto materiálů je vám bližší. Zdraví prospěšnější jsou nepochybně OSB desky.
Zateplený zahradní domek už dokáže korigovat a vyrovnávat teplotu, a tak i váš čas strávený v něm je pohodlnější a příjemnější. V létě se tak rychle nenahřeje, v zimě se zas příliš rychle nevychladne.
Pokud byste upřednostnili možnost posedět si na čerstvém vzduchu, nic není ztraceno. Zateplený zahradní domek může mít bez jakýchkoliv problémů zároveň terasu, která bude příjemným překvapením i pro mnohé vašich návštěvníků.
Jednoduché bydlení nemusí automaticky snižovat úroveň života v něm. Zateplený zahradní domek dokáže v některých momentech překonat i tu nejluxusnější vilu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup