Rodičovská dovolená je skvělá příležitost kdy se pustit do podnikání bez rizika. Mnoho žen vítá možnost toho že nejsou nuceny platit zálohy za zdravotní a sociální pojištění. Patrně nejvíc žen vybírá z řad živností které se dají vykonávat z pohodlí domova tak aby se dále mohly věnovat svým dětem.
podnikavá žena
Kreativitě se meze nekladou
Vyrábět šperky, šít oblečení, i touto cestou se maminky vydávají. Kreativní tvoření je skvělé i v tom že se u toho člověk báječně odreaguje a přijde na jiné myšlenky. Tvořit se dá z korálků, plsti, dřeva, kovu, látky, fantazii se meze nekladou a zákazníků kteří chtějí netradiční výrobky přibývá. Stačí jen šikovné ruce a dobrý nápad může přinést nějakou tu korunu navíc.
Vymyslete vlastní produkt
Lehce se řekne vymyslet něco o co zákazníci budou mít zájem ale realita je jiná. Někdy si marně lámeme hlavu čím oslnit trh. V tomto případě je dobré se zamyslet a zhodnotiti své schopnosti, talent a také to co člověka baví. Někdo dokáže skvěle mluvit, jiný tancovat, druhý je expert na lidské emoce. Zkuste si sepsat na papír v čem jsou vaše silné stránky, dobrému nápadu se musí někdy pomoc a třeba vám to pomůže si mnohé věci uvědomit. Zamyslete se samy co vás trápí, rozčiluje, jakou službu na trhu postrádáte, možná objevíte skulinku kterou by bylo dobré se vydat.
slunce za ženou
Kolik jazyků umíš tolikrát si člověkem
Angličtina se zdá být v dnešní době základ ale je stále mnoho těch kdo stěží zvládnou pár základních frází. Pokud vám angličtina nedělá problémy a bez problémů se domluvíte, můžete se poohlédnout v jazykové škole, často hledají lektory na živnostenský list na pár hodin týdně.
Rodičovská dovolená je tedy skvělá příležitost jak odstartovat svoji budoucí kariéru. Je to především o chuti chtít pracovat na živnostenský list protože jsou typy lidí kteří tento druh nejistoty nemají rády. O rodičovské dovolené je tedy skvělá příležitost zjistit si jestli ten náš podnikatelský nápad dokáže uživit rodinu nebo alespoň přinese několik korun do rodinného rozpočtu.