Všichni víme, jak to chodí. Člověk si stále říká, že zatím má doma solidně uklizeno a posunujete úklid svého bytu do nekonečna, až najednou s údivem zjistí, že u něj doma už vůbec není útulno, a ještě o to méně je tam čisto. A podobné to bývá i s čistěním bazénu. Zkrátka jsou činnosti, do kterých se člověku mnoho nechce, a tak se je snaží stále odkládat na neurčito, ovšem to právě je cesta do pekel. Protože špína se neustálým odkládáním úklidu hromadí a posléze ji odstranit už není vůbec tak jednoduché, jako to bylo na začátku anebo v době, kdy bychom se úklidu věnovali pravidelně.
voda bazénu

Pokud vám tedy záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla dokonalá, křišťálově čistá, průzračná a jiskřivá, prostě taková, jak má být, tak je nezbytné, abyste se čistění vašeho bazénu věnovali pravidelně. A pravidelné čištění bazénu, to zdaleka neznamená pouze nalít do nádrže předepsanou dávku bazénové chemie. Mít dokonale čistý bazén znamená přiložit ruku k dílu i ve smyslu mechanického čištění.

Ovšem nemusíte se obávat toho, že byste měli celou nádrž vypustit, a poté ji pracně vydrhnout s kartáčem a hadrem v ruce. Kvůli kvalitnímu čištění vašeho bazénu nebudete muset bazénovou vodu vypouštět, ani se nebudete muset nikde plazit po kolenou. Stačí, když si pořídíte praktického bazénového pomocníka v podobě šikovného bazénového vysavače. A můžete si dokonce vybrat mezi bazénovým vysavačem ručním a tím automatickým.
sezení u bazénu

Automatický bazénový vysavač je přirozeně vhodnější pro velké bazény, jejichž údržba by byla s ručním vysavačem příliš náročná, ten ruční se naopak hodí spíše pro malé a střední nádrže. Stačí jeden konec připojit na dobrou bazénovou filtraci a můžete začít. V nabídce existuje hned celá řada doplňků, jako jsou teleskopické tyče a různé druhy kartáčů, takže ať už se pustíte do čištění dna, stěn či rohů, tak vám to půjde jako po másle.