Kdo by neznal Itálii a všechny její krásy, alespoň z fotografií, že? Nikde ale není psáno, že je nemůžeme navštívit i osobně a začít lze právě na severu, který reprezentují nejen Janov, Milán a Verona, ale například i Benátky, město s patnácti stoletími tradice, co stálo na piedestalu hlavně v době středověké. Památek na tuto epochu najdeme v lokalitě rozhodně dost na jeden víkend. Romantika spojená s gondolami a dalšími dopravními prostředky je také až pověstná. Jistě, jen suchou nohou Venezii neprojdete, na to je zde až moc vody.

benátky

Zadívejte se na krásy severu Itálie

Jedno z nejhezčích italských měst, přesně takovou přezdívku mají Benátky a je pravdou, že když se sem vypravíte, poznáte, že jde o přízvisko vskutku zasloužené. Bazilika svatého Marka je malou ochutnávkou, co vás zde čeká. Když budete mít dost času, vystůjte si frontu na procházku až na zvonici, odkud je tak báječný výhled na celý region, že nebudete čekání vůbec litovat. Vydejte se i na návštěvu Dóžecího paláce, kde najdete i odkaz na byzantský vliv. V majestátní budově ze čtrnáctého století se dnes nachází muzeum, v němž se dozvíte mnohé zajímavé informace o historii Benátské republiky. Nezapomeňte na projížďku Velkým kanálem, která potrvá přinejmenším desítky minut. Potkáte možná i stovky různých lodiček, ať už motorizovaných nebo na výhradní lidský pohon.

portoguaro

A kam se ještě podívat dál? Pokud milujete písečné pláže, neplatí, že musíte vyrazit někam jinam, je tu totiž Lido di Jesolo. Rozhodně nejde o žádnou malou plážičku, tady najdete kilometry plné písku a užijete si do jisté míry třeba i různé vodní sporty. Pětadvacet tisíc obyvatel, v létě se číslo dokonce násobí, protože zdejší ubytovací resorty umí využít svůj potenciál vskutku na jedničku. Pokud si chcete prohlédnout Benátky ve věrné zmenšenině, pak se nabízí Portogruaro.