Také máte problém s výběrem kvalitní matrace? My vám přinášíme několik rad, které vám při výběru zaručeně pomohou. Postele a matrace je pro řadu z nás nemalá investice na několik let, výběr bychom tedy neměli podceňovat.

Budíte se ráno bez energie a jenom odpočítáváte minuty, kdy budete moci znovu s klidným svědomím ulehnout do postele? Jednou z příčin může být nekvalitní matrace, která vám nezajišťuje potřebnou kvalitu spánku. Mezi nejvhodnější materiály matrací patří například studená pěna, líná paměťová pěna nebo latex. Jedná se o špičkové materiály, které byly vyvíjeny speciálně pro výrobu kvalitních matrací.

Kvalitní matrace

Pokud potřebujete matraci jen pro občasné přespání, vsaďte na PUR pěny, RE pěnu nebo třeba matraci s pružinami. Nejedná se však o zdravotní matrace a je od nich zapotřebí očekávat nižší komfort, prodyšnost a také poměrně nízkou životnost.

Jak vlastně poznat kvalitní matraci?
V současnosti má každá matrace pěnovou vrstvu, která zajišťuje komfort při spánku. Při samotném výběru matrace na míru se tak zaměřte primárně právě na tuto funkční vrstvu. Není totiž pěna jako pěna. Je důležité rozlišovat PUR pěnu, latex, molitan, studenou pěnu, línou pěnu a jejich objemovou hmotnost, která má též vypovídající hodnotu. Objemová hmotnost neboli hustota se udává v kilogramech na metr krychlový. Čím vyšší tedy bude mít pěna objemovou hmotnost, o to vyšší bude její životnost a únosnost.

Čisté povlečení

Je rozhodující tuhost matrace?
Při výběru matrací vás může zaskočit údaj, který představuje její tuhost. Pro mnohé však může být poněkud náročné se v škále tuhosti matrací orientovat. S výběrem by vám proto měl vždy poradit proškolený personál. Obecně je ale možné říci, že měkčí matraci ocení ženy či starší lidé, tvrdá je zase vhodná pro muže či menší děti, kterým se páteř ještě stále vyvíjí. Rozhodující je vždy hmotnost, výška, ale třeba i preferovaná poloha při spánku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup