Jsou starodávná řemesla, která postupem času ztratila svůj smysl, a tudíž zanikla a jsou taková, která už překonala několik dlouhých staletí a jak je vidět, budou tu s námi i nadále. Například čalounictví už bylo praktikováno ve starém Řecku, Římě, a dokonce i starém Egyptě.

čalounické látky

  • Co to vlastně čalounění je?
    • Jedná se o povrchovou úpravu tím, že se křesla, židle a další druhy nábytku potáhnou látkou, kůží, koženkou nebo jinými vhodnými materiály.

Největší využití má toto řemeslo v nábytkářském průmyslu, interiérech automobilů a jiných dopravních prostředků. Používané látky na čalounění musejí být rozhodně kvalitní a pevné, protože jsou většinou velice namáhané. Je také zapotřebí, aby byly příjemné na omak. Zkusme si představit, že by se čalouník spletl a například na sedadla v divadle by použil nějakou „kousavou“ látku.

Odolnost a velký výběr

Dnešní výrobci nabízejí na trhu velké množství potahových látek, které jsou odolné proti oděru a velice příjemné na dotyk. Kromě toho je možné vybrat si z nepřeberného množství barev. V nabídce jsou jak látky jednobarevné, tak i s vkusnými vzory. Je tedy možné vybrat si skutečně to pravé do každého interiéru.

  • Rozdíl v jednotlivých látkách je pochopitelně i v jejich síle a odolnosti.
  • Jiný materiál bude zapotřebí na sedací soupravu do obývacího pokoje a jiný na židle a křesílka do restaurací a hotelů.

látky
Proto výrobci rozdělují své produkty na látky do náročných prostor a na ty, které tolik namáhané nebudou. To však neznamená, že jsou některé méně kvalitní. Odolné vůči oděru a jinému mechanickému poškození jsou všechny. Každá z nabízených látek vám přinese do vašeho interiéru pohodlí, komfort a vkus. A to, ať už se bude jednat o obývací pokoj, kuchyň nebo například kancelářské prostory. Některé druhy tkaných potahových látek se dají použít i na výrobu závěsů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup