Běžná bankovní hypotéka již nějakou dobu přestala být dostupná takzvané střední třídě, tedy lidem, kteří jsou sice pracující, avšak jejich příjmy nejsou nadprůměrné. Lidé, kteří pak finanční pomoc skutečně potřebují, a dostali se z různých důvodů do nezáviděníhodné situace, už na ni nedosáhnou vůbec. Naštěstí se na trhu nachází ještě nebankovní sektor poskytující úvěry, mezi nimiž je na vzestupu americká hypotéka. Její výhody jsou neopomenutelné. Nejen, že je mnohem snazší ? na ni dosáhnout, jelikož její podmínky se upravují dle potřeb a možností žadatele, ale jedná se o takzvaný bezúčelový úvěr, který lze použít k financování čehokoliv, a finanční problémy z minulosti lze do velké míry tolerovat.

pokladnička prasátko

Jednou z mnoha výhod pro běžné lidi, především pak podnikatele, je fakt, že americká hypotéka je dostupná i jako hypotéka po insolvenci. V bance by vám v případě, že jste z nějakého důvodu dopadli až na dno, zkrátka hypotéku neposkytli. Nebankovní společnosti jsou však mnohem tolerantnější, a chápou, že každý se může dostat do finančních potíží, a neznamená to, že by se nebyl ochoten snažit.

Další výhodou pak je, že se za pomoci americké hypotéky můžete vyplatit z exekuce, klidně i té už běžící, a zachránit si tak třeba i střechu nad hlavou. Banka by s vámi v takovémto případě nechtěla mít nic společného.

peníze a ruce

Neopomínejme ani možnosti refinancování, či konsolidace. Se zvyšujícími se úvěry hypoték se spousta lidí pokouší dosáhnout lepších podmínek, avšak bankovní mantinely ohledně příjmů jsou přísné, a tak je možnost refinancování určena jen lidem s nadstandardními příjmy. Jednoduše řečeno, čím méně máte, tím více budete platit. Nebankovní společnosti jsou však ochotny vám nevýhodnou půjčku refinancovat za pomoci americké hypotéky, a to na míru. A v případě, že později budete chtít odejít, či předčasně splatit, není to žádný problém.